U derbiju nemačke Bundeslige, ekipa Flensburga je savladala Rajn Nekar Leven u gostima 25:22 (13:13), i time najavila još uzbudljiviju završnicu najjačeg nacionalnog šampionata na svetu.
Tim Ljube Vranješa je stavio do znanja rivalu da je došao po bodove već na samom startu. Tek u petom minutu Egert je postigao prvi gol na meču, a isti igrač je doneo gostima 11:5 u 20-om minutu. Ipak, „Lavovi“ su se uzgoropadili u finišu prvog poluvremena i uspeli da anuliraju veliki zaostatak do odlaska na odmor.
RNL je poveo sa 16:15 u 38. minutu golom Pekelera, ali je Flensburg serijom 4:0 poveo sa 21:17, golom Đorđića 11 minuta pre kraja. To se ispostavilo klljučnim, jer lider prvenstva nije uspeo da ugrozi tu prednost do kraja.
Rasmus Lauge Šmid je ponovo potvrdio da je u vrhunskoj formi, postigavši devet golova, a pratio ga je Egert sa pet. Na drugoj strani, Larsen i genshajmer su po četiri puta pogađali. Anderson je zabeležio 14, a Ristovski 11 odbrana.
Sada je gužva na vrhu Bundeslige još veća. RAjn Nekar Leven je uprkos porazu ostao prvi sa 36 bodova, Kil ima 34 a Flensburg 33. Ipak, ekipa iz Manhajma ima meč više u odnosu na rivale sa severa.