Već nakon dve utakmice na Svetskom prvenstvu u Egiptu, može se konstatovati da su Rusi napravili pravi izbor kada su za selektora odabrali Velimira Petkovića. Nakon remija sa Belorusijom na otvaranju, usledila je velika pobeda nad favorizovanom Slovenijom, čime je reprezentacija sa slavnom rukometnom tradicijom najavila povratak u krem evropskog rukometa.
Selektor Petković nije krio zadovoljstvo trijumfom nad četvrtom selekcijom Evrope, i jednim od favorita za medalju u Egiptu.
-Ponosan sam na igru svog tima u ovoj utakmici, ali i zbog plasmana u drugi krug takmičenja. Razvijamo i poboljšavamo igru iz utakmice u utakmicu. Cilj nam je da nastavimo sa napretkom i u narednoj fazi turnira. Uspeli smo da savladamo kvalitetnu ekipu kakva je Slovenija, iako imamo puno mladih igrača u sastavu. Momci su pratili i realizovali moje instrukcije tokom meča, to nas je vodilo do trijumfa – rekao je iskusni stručnjak nakon duela.
Rusima preostaje najlakši posao u grupi protiv Južne Koreje u ponedeljak, dok će Slovenci morati da trijumfuju protiv neugodne Belorusije kako bi ostali u igri za završnicu.